Szkoła Podstawowa w Ostrowitem

Strona główna
 • 19.03.2018
  Na dobry początek rekolekcji część uczniów z klas IIa, IIIa i IIIb w towarzystwie pani Anny Gorzynskiej, pani Natalii Cupy i pana Jacka Rozmarynowskiego urwała się ze szkoły... Na szczęście nie były to żadne wagary! Na rozbudzenie wycieczkowego apetytu zafundowali sobie przejażdżkę przepełnionym autobusem miejskim w towarzystwie wielu absolwentów gimnazjum. Udali się wprost do Szkoły Podstawowej nr 7, aby uczestniczyć w spektaklu "Opowiedział Dzięcioł Sowie" na podstawie utworu Jana Brzechwy w wykonaniu Teatru Czwarte Miasto. Wydawałoby się, że nasi uczniowie są trochę... hmmm, za starzy na taki repertuar, jednak bawili się świetnie, uczestniczyli czynnie w zabawie, tańczyli i nawet chwilę występowali wspólnie z aktorami. Drugą atrakcją tego dnia była wizyta w Escape Roomie. Podzieleni na grupy nasi gimnazjaliści zmagali się z przeróżnymi zadaniami logicznymi, aby odnaleźć sposób wydostania się z tematycznych pomieszczeń. Gwarantujemy, że nikt nie został tam na stałe, wszyscy znaleźli sposób, by się wydostać i wrócić do szkoły. Tym razem autobusowa przejażdżka powrotna pozwoliła zajrzeć do Ostrowitego. Tam na szczęście wszystko było w porządku...
  /JR/
 • 17.03.2018
  Po raz kolejny już nasi uczniowie okazali wielkie serce i chęć wsparcia najbardziej potrzebujących. We współpracy z Bankiem Żywności uczniowie SP w Ostrowitem udali się z paniami Ewą Rudnik i Natalią Cupą do galerii Brama Pomorza, gdzie odziani w bardzo gustowne pomarańczowe wdzianka zbierali produkty niezbędne do skomponowania świątecznych paczek. Jak zwykle niezastąpieni okazali się rodzice, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie. A ten skrzat w różowym kubraku bardzo pomagał naszym wolontariuszkom...
  /JR/
 • 16.03.2018
  W matematyce nie ma drogi specjalnej dla królów. Wobec niej każdy jest równy .Potężnym narzędziem matematyki jest logika. Matematyka uczy precyzyjnego myślenia.Jak bardzo precyzyjnego? No to posłuchajcie.Na obozie matematycznym zdarzyła się taka historia. Prowadząca zajęcia studentka kazała podzielić się na grupy czteroosobowe. Przy jednym stoliku siedziało 6 osób. Gdy podeszła do nich z pretensjami, ci sprawnie się policzyli i wszystko się zgadzało: minus jeden, zero, jeden, dwa, trzy, cztery.
  Marzec jest miesiącem matematyki. Z tej okazji 16 marca odbył się apel poświęcony świętu liczby pi. Ogłoszono wyniki konkursów; znajomość 60 cyfr rozwinięcia dziesiętnego liczby pi, najbardziej pomysłowy plakat, największą ilość wyrazów zawierających cząstkę pi. W konkursie uczestniczyli nie tylko uczniowie klas gimnazjalnych, lecz także wzięli w nim udział piątoklasiści. Nagrody otrzymali także uczestnicy konkursu „Matematyka od kuchni” organizowany pod patronatem MEN.
  Szczególne podziękowania należą się Radzie Rodziców, dzięki której dzieci otrzymały nagrody oraz uczniom klasy III A i klasy piątej za przygotowanie inscenizacji.
   
   
  KANGUR
  15 marca w naszej szkole uczniowie przystąpili do Międzynarodowego Konkursu Matematycznego „Kangur”. W tym roku przypada już 25 edycja tego konkursu, który jest nadal ciekawy i atrakcyjny dla naszych uczniów.
  /GK, DŻ/
 • 14.03.2018

  14 marca do naszej szkoły zawitali przyszli uczniowie ze swoimi rodzicami i opiekunami. Z początku w oczach dzieci widać było strach i obawę przed obcą i nieznaną szkołą, jednak z każdą chwilą uczucia te ustępowały relaksowi, ciekawości i dobrej zabawie. Nauczyciele i uczniowie naszej szkoły starali się z całego serca, aby nasi mali goście poznali to miejsce z jak najlepszej strony i aby poczuli się tutaj jak w domu. Na początku wizyty goście obejrzeli prezentację dotyczącą naszej szkoły. Prezentację omawiała pani Anna Gorzynska. Następnie młodzi uczniowie przeszli do biblioteki, gdzie wraz z panią Arletą Bartos i panią Ewą Rudnik wzięli udział w zajęciach kaligraficznych. Gdy umiejętności pięknego pisania zostały już doprowadzone niemal do perfekcji, goście udali się do sali komputerowej, gdzie w towarzystwie pani Lucyny Kotlarek-Synak i pani Sabiny Baczyńskiej doskonalili techniki plastyczne z wykorzystaniem najnowszych technologii. Następnym etapem poznawania szkoły była wizyta w sali, w której pani Aneta Golimowska-Kobus i pani Czesława Stasiek zgłębiały tajniki eksperymentów chemicznych i pokazywały świat biologii pod mikroskopem. Nasi goście czuli się już pewnie intelektualnie nasyceni, dlatego zaproponowaliśmy im trochę ruchu w towarzystwie starszych uczniów na sali gimnastycznej pod opieką pani Natalii Cupy i pana Dariusza Nowaczyka.
  Młodzi uczniowie i ich rodzice mieli okazję zwiedzić szkołę, zapoznać się z jej ofertą, spotkać się z nauczycielami, a przede wszystkim przekonać się, że warto zostać uczniem Szkoły Podstawowej w Ostrowitem.

  /JR/

 • 12.03.2018
  Po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów i przedszkolaków. 12 marca 2018 roku zostały zorganizowane "Drzwi otwarte", których celem było przybliżenie naszym gościom oferty edukacyjnej naszej placówki. Przybyli rodzice i dzieci mogli się przekonać, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa. Maluszki po przekroczeniu progów naszej szkoły , zostały przywitane przez panią dyrektor Barbarę Markowską. Następnie rozpoczęło się zwiedzanie sal lekcyjnych, gdzie czekały na dzieci ciekawe zajęcia, m.in. kolorowe pisanki czy wiosenne kwiaty do samodzielnego wykonania. Dużym zaciekawieniem cieszyły się przeprowadzane eksperymenty w jednej z sal. Kolejne atrakcje czekały na dzieci w sali gimnastycznej, gdzie pod czujnym okiem nauczycieli dzieci mogły sprawdzić swoje umiejętności sprawnościowe.
  W naszej szkole było naprawdę wesoło!
  Mamy nadzieję, że ponownie spotkamy się we wrześniu.
  /DW/
 • 08.03.2018
  Wiele się zmienia, ale pewne rzeczy nigdy nie powinny. Jedną z takich rzeczy jest świętowanie Dnia Kobiet. W naszej szkole staramy się wszyscy, aby takie święto było codziennie, gdyż kobiety w naszej szkole zasługują na specjalne i wyjątkowe traktowanie każdego dnia. Niemniej jednak w Dzień Kobiet zawsze panowie starają się trochę bardziej. Tak było i dzisiaj. Od rana w szkole widoczne były kwiatki i słychać było miłe słowa życzeń. Nauczyciele nie mogli być gorsi od swoich wychowanków, na jednej z przerw pan Darek, pan Michał i pan Jacek złożyli swym uroczym koleżankom najlepsze życzenia i wręczyli symboliczny kwiatek. W imieniu męskiej części społeczności szkolnej jeszcze raz składamy drogim paniom najlepsze życzenia!
  /JR/
 • 08.03.2018
  Miał być tylko Dzień Kobiet, ale wyszedł cyrk (właściwie to wszedł), w dodatku taki, że tylko małp brakowało!
  Zamiast małp były za to inne zwierzaki - gołębie, pieski i wąż. Bez obaw, sprawdziliśmy oczywiście, czy zwierzakom nie dzieje się krzywda. Gołębie latały i wracały, kręciły się na piłce i kołowrotku i zostawiły nawet kilka piórek po sobie. Pieski zaś świetnie tańczyły i fikały koziołki, a wąż... wąż po prostu był... Był długi i niegroźny, co sprawdzili nasi uczniowie i pani Basia. Nasi uczniowie również brali udział w występach. Wyczarowali chustki, kręcili hula-hop i pomagali w żonglerce. Obejrzeliśmy metamorfozę lenia w siłacza, a niektórzy dali się nawet namówić na występ orkiestry. Mamy film tego arcydzieła!
  /JR/
 • 07.03.2018
     Moda na zdrowe żywienie trwa od lat. Czasopisma, programy telewizyjne, strony internetowe, wydawnictwa bombardują nas wręcz nawałem informacji na ten temat. Często bywają one sprzeczne i mogą powodować dezorientację u osób chcących zadbać o swoje zdrowie. Warto w szczególnych przypadkach skorzystać z porad wykwalifikowanych dietetyków, by uniknąć błędnych wskazówek. Czasami wystarczy wprowadzić w swoje nawyki żywieniowe jedynie drobne zmiany, by zgubić kilka kilogramów, które pozostały po zimie. I to w taki sposób, by nie zaszkodzić swojemu zdrowiu. 
      Idąc tym tropem, grupa projektowa złożona z czterech przebojowych dziewcząt z klasy II b-Gabrieli Grugel, Niny Rynki, Klaudii Czapiewskiej i Kamili Wincienciak, postanowiły poszerzyć wiedzę dotyczącą zdrowego żywienia.Temat ich projektu brzmi "Najsłynniejsze desery świata", więc wydawało się, iż ze zdrowym odżywianiem nie ma nic wspólnego. A jednak... W swych kulinarnych wędrówkach po świecie deserów dziewczęta odkryły, że  ulubione przez większość ludzi słodkości mogą być źródłem zdrowia i zawierać korzystne dla niego składniki.
       Grupa, pod opieką p. Ewy Rudnik, postanowiła podzielić tą wiedzą z innymi. W tym celu przygotowała zajęcia, z wykorzystaniem autorskiej prezentacji multimedialnej, dla klasy VII. Lekcja zdrowego żywienia została przeprowadzona 7 marca br. w obecności p. dyr. B. Markowskiej i p. B. Dalke. Uczniowie dowiedzieli się min. o zamiennikach cukru, o przyprawach przyspieszających spalanie tłuszczu oraz poznali przykładowe desery dietetyczne. Na końcu odbył się konkurs wiedzy o zdrowych przekąskach. Nagrodą były kupony, które upoważniają do degustacji deserów podczas prezentacji efektów pracy grupy projektowej na forum szkoły. 
  /ER/
 • 06.03.2018
  Wiosna zbliża się już wielkimi krokami, wystarczy spojrzeć przez okno. Wraz z nią powraca dobry humor, energia życiowa i kreatywność w działaniu.
  Uczennice klasy IV podczas zajęć świetlicowych postanowiły wraz z opiekunką, p. I. Landowską, własnoręcznie wykonać bransoletki. Dziewczynki miały do dyspozycji drewniane koraliki o różnych deseniach, kolorach i wielkości, skórzane rzemyki, sznurki i zapinki. Po krótkim instruktażu, uczennice ochoczo zabrały się do pracy. Efekt ich starań możemy obejrzeć na załączonych zdjęciach.
  /IL/
 • Drzwi Otwarte Sławęcin

  06.03.2018

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

  Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem

  serdecznie zapraszają  

  Rodziców i Dzieci,

  które w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczną edukację

  w klasach IV - VIII

  DRZWI OTWARTE
  w budynku w Sławęcinie

  14.03.2018r. (środa)

  o godz. 15:00.

   

  W programie:

  - zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły,

  - zwiedzanie szkoły,

  - zajęcia na sali gimnastycznej,

  - zajęcia kaligraficzne,

  - zajęcia plastyczne 3D

  - zajęcia w bibliotece i eksperymenty.

 • 05.03.2018
  Na lekcjach plastyki uczniowie klasy V wykonywali prace w perspektywie z wykorzystaniem kisielu, jako kleju. Temat pracy "Krajobraz z iluzją". Na kartce należało umieścić drzewo lub drzewa. Na pierwszym planie większe, w głębi mniejsze. Drzewa trzeba było uformować z kawałków gazet moczonych w kisielu, przyklejanych na kartkę i kształtowanych w dowolny sposób. W miarę posuwających się prac apetyt uczniów na kisiel malał:)))
  /SB/
 • Drzwi Otwarte

  06.03.2018

  Dyrekcja i Grono Pedagogiczne

  Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Ostrowitem

  serdecznie zapraszają  

  Rodziców i Dzieci,

  które w roku szkolnym 2018/2019 rozpoczną edukację

  w oddziale „0” (6-latki),

  oddziale przedszkolnym (3-5-latki)

  oraz w klasach I-III

  na

  DRZWI OTWARTE
  w budynku w Ostrowitem

  12.03.2018r. (poniedziałek)

  o godz. 15:00.

   

  W programie:

  - zapoznanie z ofertą edukacyjną szkoły,

  - zwiedzanie szkoły,

  - zajęcia na sali gimnastycznej,

  - zabawy muzyczno-ruchowe,

  - zabawy plastyczne i eksperymenty.

 • 02.03.2018

  Udało się wreszcie wręczyć dyplom i nagrodę. Rafał Bukowski zdobył wyróżnienie w Powiatowym Konkursie Plastycznym "Europa, w której żyjemy" organizowanym przez Chojnicki Dom Kultury. Samo wręczenie miało kameralny charakter i odbyło się w wyremontowanym gabinecie naszej pani dyrektor Barbary Markowskiej, niemniej jednak pochwalić się należy, bo i kwiatki w tle też ładne...
  /JR/

 • 02.03.2018
  „Podróż w czasie” w Hewelianum w Gdańsku, jak i pełna wzruszeń historia 10-letniego Auggiego opowiedziana na ekranie filmowym z perspektywy głównego bohatera, to wydarzenia, do których chętnie wróciliśmy podczas godziny wychowawczej.
  Klasa II b podzielona na grupy pracowała nad plakatami przedstawiającymi wszystkie zapamiętane przez uczniów szczegóły wystawy „W rytmie czasu” i filmu pt.: „Cudowny chłopak”.
  Po prezentacji plakatów i udzieleniu odpowiedzi na pytania innych grup, wszyscy uczniowie wzięli udział w quizie, a najlepsi zostali nagrodzeni.
  /IL/
 • 01.03.2018
  W związku z wizytacją Księdza Biskupa Ryszarda Kasyny w parafii św. Jadwigi w Lichnowach w progach naszej szkoły pojawił się ksiądz wizytator dekanatu rytelskiego ks. Bruno Lubiński.
  Wizytował uczniów klas gimnazjalnych i szkoły podstawowej. 1 marca uczniowie klasy VI zaprosili na swoją lekcję księdza wizytatora do udziału w inscenizacji drogi krzyżowej. Taka właśnie forma katechezy połączonej z prezentacją talentów młodych aktorów spodobała się nie tylko wizytatorowi, ale również samej młodzieży.
  /SB/
 • 28.02.2018
  W tym tygodniu przenosimy się z naszymi przedszkolakami do bardzo odległych czasów... a mianowicie do świata dinozaurów.
  W ramach tych zajęć dzieci miały okazję nie tylko pogłębić swoje wiadomości na temat tych gadów i czasów prehistorycznych, ale również nabywały doświadczenia plastycznego z wykorzystaniem masy solnej. Podążając śladami dinozaurów, postanowiliśmy wspólnie z dziećmi pozostawić odciski naszych dłoni w masie solnej. Efekty naszej zabawy można zobaczyć na poniższych zdjęciach. :)
  /KR/
 • 22.02.2018

  22 lutego, w czwartek, troje reprezentantów z klasy V brało udział Powiatowym Konkursie Matematycznym "Z ekologią za pan brat". Do Szkoły Podstawowej nr 7 przybyło dziesięć drużyn. Wikotria Konkolewska, Weronika Włódzik i Mikołaj Warsinski zdobyli VI miejsce.
  GRATULUJEMY !!

  /DZ/

 • 02.03.2018

  Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Ostrowitem wraz z gimnazjalistami uczestniczyli na przełomie lutego i marca w zajęciach organizowanych w Centrum Hewelianum w Gdańsku. Udział w tych zajęciach związany był z uczestnictwem naszej szkoły w projekcie „Stawiamy na Edukację”. Zajęcia były różnorodne i dostosowane do wieku uczestników. Najmłodsi uczniowie uczestniczyli w zajęciach „Chemia Barw” i poznawali wystawy interaktywne „Dookoła Świata”, które przybliżały tajemnice wnętrza Ziemi, pozwalały na chwilę przenieść się do Azji, Afryki, w Himalaje i do Australii, a nawet posiedzieć chwilę w igloo. Starsi uczniowie z klas IV-VII zaangażowali się w doświadczenia na symulatorach jazdy samochodem, promieniowania i powodzi na wystawie „Z energią!”, a zajęcia „Stanowcza zmiana” wprowadziła ich w magiczny świat ciekawych zjawisk fizycznych zachodzących w naszym środowisku. Uczniowie klas drugich gimnazjum wzięli udział w zajęciach nazwanych „W rytmie czasu”, podczas których zgłębiali tajniki upływu czasu, budowali klepsydry i posługiwali się różnymi narzędziami do pomiaru czasu. Najstarsi gimnazjaliści wzięli udział w zajęciach „Tajemnicza mapa”, które polegały na zgłębieniu tajemnic konstruowania różnych rodzajów map i poznaniu elementów kartografii. Po zajęciach uczniowie obejrzeli wystawę „Dookoła świata”.

  Udział w zajęciach był dla naszych uczniów miłą formą odmiany i pokazał, że wiedzę można zdobywać nie tylko w szkolnej ławce. Wiadomo przecież, że dziecko najłatwiej się uczy, gdy może czegoś dotknąć, wypróbować lub do tego wejść.

  /JR/

 • 20.02.2018

  19 i 20 lutego odbyły się w Nowej Cerkwi Gminne Zawody Piłki Siatkowej. Reprezentacje naszej szkoły oczywiście stawiły się na zaproszenie. Pierwszego dnia chłopcy w składzie: Nikodem Zientara, Szymon Nyks, Paweł Kupisz, Ksawery Olejnik, Damian Lemańczyk, Oskar Knyba, Kacper Chróstowski, Michał Morawski i Daniel Pepliński pod opieką pana Darka Nowaczyka wywalczyli drugie miejsce. Drugiego dnia o puchar walczyły dziewczyny: Martyna Kujaszewska, Nina Rynka, Kamila Wincenciak, Klaudia Czapiewska, Sara Łukaszewska, Sabina Jeżewska, Justyna Kiedrowicz, Monika Prądzinska i Kinga Drewek pod czujnym okiem pani Natalii Cupy. Dziewczyny wróciły nie tylko ze zdjęciami, ale również z pucharem za zajęcie pierwszego miejsca. Dziewczynom serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia na szczeblu powiatowym!
  /NC, JR/

 • 14.02.2018
  Różnie się mówi o "importowanych" świętach. My nie mówimy, my działamy... Tym razem przemówił czynami Samorząd Uczniowski, który zorganizował pocztę walentynkową. Każdy mógł wrzucić do walentynkowej skrzynki kartkę skierowaną do osoby, którą darzy sympatią, a dziewczęta z Samorządu rzetelnie dostarczyły kartki do adresatów. Były kartki, były słodkie serduszka, była też kartka gigant. Chomikowi też się trafiło...
  /JR/
strona: