Szkoła Podstawowa w Ostrowitem

Strona główna
 • 18.04.2018
  Rozpoczął się dzisiaj egzaminacyjny maraton. Trzecioklasiści jako jedyni uczniowie pojawili się dzisiaj w szkole z bojowymi nastrojami, aby zmagać się z tajnikami historii i wosu i wykazać się znajomością języka ojczystego. Jutro przedmioty przyrodnicze i matematyka, a w piątek język angielski lub niemiecki. Po minach widać, że nie taki diabeł znowu straszny... Powodzenia, gimnazjaliści!
  /JR/
 • 16.04.2018

  Nadszedł czas na wiosenne porządki, ale nie tylko w domu...
  Najmłodsi uczniowie naszej szkoły również zabrali się do pracy. Prócz segregowania zabawek, książek i kredek nie zabrakło również troski o nasz kącik przyrody. Zdecydowaliśmy wspólnie z dziećmi go nieco ożywić sadząc i siejąc przyniesione przez dzieci nasiona i cebulki. Teraz nadszedł czas na obserwację.
  /KR/

 • 16.04.2018
  W związku z Rokiem Niepodległości Rada Rodziców zaprasza wszystkich uczniów na koncert w dniu 26 kwietnia 2018r.:
  - w szkole w Sławęcinie o godz. 11.00
  - w szkole w Ostrowitem o godz. 12.10
  Bilety są opłacone przez Radę Rodziców.
 • Igrzyska w Piłce Nożnej

  13.04.2018
  W piątek 13-go w sekretariacie szkoły w Sławęcinie pojawili się młodzi mistrzowie piłki z dyplomem i pucharem. Przyszli pochwalić się dyrekcji zajęciem III miejsca w Igrzyskach Dzieci w Mini Piłce Nożnej Chłopców. Nie obyło się bez gratulacji i wspólnego zdjęcia z panią dyrektor Barbarą Markowską.
  /JR/
 • 12.04.2018
  W czwartek 12 kwietnia dzieci z naszej szkoły radośnie spędziły przedpołudnie w sali zabaw "Świat Mai" w Chojnicach. W przeddzień wycieczki przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w centrum zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. W sali czekało na nas mnóstwo atrakcji, m.in. wysokie zjeżdżalnie, tory przeszkód, baseny z kulkami czy trampolina.
  Zmęczeni i bardzo zadowoleni ze wspaniałej zabawy wróciliśmy do szkoły.
  /KR/
 • 12.04.2018
  Wczoraj na długiej przerwie zebraliśmy się wszyscy na holu, gdyż nazbierało się trochę informacji do przekazania. Przede wszystkim należało się pochwalić - wręczone zostały nagrody za zdobycie miejsc w konkursach sportowych i językowym. Martyna Kujaszewska i Oskar Knyba zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu zawodów biegowych. Gratulujemy!
  /JR/
 • 10.04.2018
  10 kwietnia odbyły się w naszej szkole eliminacje szkolne konkursu ukierunkowanego na sprawdzenie wiedzy o sąsiadującym z nami Parku Krajobrazowym. Brali w nim udział uczniowie z klas IV-VI, a nad prawidłowym przebiegiem czuwała pani Maria Ziemińska. Kto był najlepszy?
  /JR/
 • 10.04.2018
  Dzień po maluchach przyszedł czas na odkrywanie nauki z Atomowym Naukowcem przez starszych uczniów. Zapoznali się z siłą powietrza, cudami zdziałanymi przez zwykłe podciśnienie i sposobem na szybkie nadmuchanie długiego balonu. Po zmaganiach z powietrzem przyszedł czas na ekscytujące zabawy z ogniem. Oczywiście, wszystko odbyło się pod kontrolą i nic nie spłonęło, ani nikt nie wybuchł. Chociaż huk wybuchu wodoru w baloniku był spektakularny. Dowiedzieliśmy się także, że pożary świetnie gasi dwutlenek węgla. Nasi odkrywcy poznali tajniki praw fizycznych działających na wodę w połączonych butelkach i mieli okazję zaznajomić się z cieczą newtonowską. Okazuje się, że nauka przedmiotów ścisłych poprzez eksperymenty może być nie tylko efektywna, lecz również efektowna, a czasem nawet zabawna.
  /JR/
 • 09.04.2018
  Dnia 09 kwietnia 2018r. naszą szkołę odwiedził nietypowy gość, mianowicie „Atomowy Naukowiec”. Podczas pokazu w sposób humorystyczny, ale i również naukowy przedstawione zostały doświadczenia z zakresu przyrody. Dzieci miały okazję przyjrzeć się eksperymentom z powietrzem, gazami takimi jak butan, dwutlenek węgla oraz wodór Poruszony został również temat bezpieczeństwa oraz zastosowanie wyżej wspomnianych gazów. Bardzo dziękujemy za odwiedziny w naszej szkole. Zapewne zajęcia na długo pozostaną nam w pamięci.
  /KR/
 • Powiatowe Targi Edukacyjne

  06.04.2018

  W piątek, 6 kwietnia, gimnazjalni trzecioklasiści po raz kolejny już w tym roku wybrali się do Chojnic w ramach doradztwa zawodowego. W towarzystwie i pod opieką swoich wychowawców, pani Gabrieli Kosiedowskiej i pana Jacka Rozmarynowskiego, rozpoczęli pasjonującą wyprawę komunikacją miejską. Jak przystało na prawie dorosłych ludzi zaczęli dzień od porannej kawy, by doładowani energią i kofeiną udać się na hali Parku Wodnego, gdzie zebrały się szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu. Targi rozpoczęły się wystąpieniami oficjeli i fachowców. Głos zabrali starosta i wicestarosta, a także doradcy zawodowi. Nasi uczniowie mogli podejść do każdego stanowiska i zaczerpnąć informacji dotyczących rekrutacji, a także porozmawiać z uczniami szkół ponadgimnazjalnych. Kto jeszcze nie podjął decyzji odnośnie wyboru szkoły z całą pewnością ma po dzisiejszym wydarzeniu nieco ułatwione zadanie. A zegar tyka...
  /JR/

 • 28.03.2018

  Jak co roku, na kilka dni przed Wielkanocą, przychodzi do nas Zajączek Wielkanocny i w tajemniczy sposób zostawia dla wszystkich dzieci z oddziałów przedszkolnych prezenty.
  Tym razem też nas nie zawiódł.
  W środę, 28 marca dzieci z niecierpliwością wypatrywały długo oczekiwanego gościa. Po obiedzie otrzymaliśmy list, w którym zawarte były wskazówki jak odnaleźć niespodziankę. Z wielką uwagą szukaliśmy śladów, które pozostawił szaraczek.
  Wreszcie dotarliśmy do wielkiego gniazda, w którym ukryte były upominki. Ale było radości i uciechy!!!
  Dziękujemy Zajaczkowi za słodycze i zapraszamy za rok!
  Podziękowania należą sie również rodzicom, którzy bardzo aktywnie włączyli się w całą akcję.
  /DW/

 • 28.03.2018
  Konkurs na palmę wielkanocną cieszył się dużym zainteresowaniem. Wszystkie prace były ogromnie ciekawe, wykonane różnymi technikami. Przy ocenie prac brano pod uwagę nawiązanie do symboliki i tradycji oraz pomysłowość i oryginalność. Nad przebiegiem konkursu czuwały panie Sabina Baczyńska i Wiesława Ginter. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody.
  /WG/
 • 27.03.2018
  Dnia 27.03.2018 r. uczennice z klas II a i III b gimnazjum wzięły udział w III Powiatowym Konkursie Realioznawczym Języka Niemieckiego „Meine Begegnung mit den Deutschsprachigen Ländern” („Moje spotkanie z krajami niemieckiego obszaru językowego”).
  Warunkiem uczestnictwa było przygotowanie prezentacji multimedialnej w j. niemieckim z własnym komentarzem na jeden z podanych tematów:
  1) „Traditionelle Küche in den deutschsprachigen Ländern” (“Tradycyjna kuchnia w krajach niemieckiego obszaru językowego”)
  2) „Frohe Ostern – Sitten und Bräuche in den deutschsprachigen Ländern”
  (“Wesołych Świąt Wielkanocnych – zwyczaje i obyczaje świąteczne w krajach niemieckojęzycznych), oraz zaprezentowanie go w atrakcyjny sposób.
  Jury brało pod uwagę poprawność wymowy i intonacji, poprawność gramatyczną i leksykalną oraz atrakcyjność prezentacji tematu.
  Dwie osoby, tzn. Emilia Zientara (II a) oraz Patrycja Stachowicz (III b) zdecydowały się na temat pierwszy, natomiast Martyna Kujaszewska (III b) wybrała temat o świętach.
  Wszystkie dziewczyny wykonały swoje zadania z pełnym zaangażowaniem, co zostało docenione przez komisję konkursową.
  Emilia Zientara zdobyła II-gie miejsce, Martyna Kujaszewska III-cie, a Patrycja Stachowicz otrzymała wyróżnienie.
  Uczestniczki konkursu otrzymały dyplomy oraz atrakcyjne nagrody.
  Serdecznie gratulujemy!!!!!!!!!!!!!!
  /IL/
 • 26.03.2018
  W poniedziałek, 26 marca 2018 roku, odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny "MISTRZ ORTOGRAFII". W zmaganiach z niełatwą często ortografią polską udział wzięli uczniowie z klas II i III gimnazjum. Ich zadaniem było napisanie dyktanda zawierającego  wyrazy, które sprawiły uczniom niemały kłopot. Ostatecznie zwycięzcami zostali: Oliwia Zagrabińska (II a), Izabela Szczech (III b) i Rafał Bukowski (III b). Mają oni szansę reprezentować naszą szkołę w Powiatowym Konkursie Ortograficznym "O ZŁOTE PIÓRO" w Chojnicach.
  Wszystkim uczestnikom serdecznie gratuluję.
  /ER/
 • 23.03.2018
  W dniach 19.03-23.03.2018r. klasa VI prowadziła kiermasz wielkanocny, na którym sprzedawała ozdoby świąteczne. Uczniowie wykonywali prace na lekcji zajęć technicznych pod czujnym okiem pani Maryli Ziemińskiej, a w domu pod nadzorem rodziców. Korzystając z udzielającego się wszystkim nastroju wielkanocnego i czerpiąc z niego całymi garściami tworzyli prawdziwe małe dzieła sztuki. A że trochę pomogli rodzice, no cóż - ważne jest także zacieśnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne spędzanie czasu i wspólną pracę. Uzyskane fundusze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na potrzeby klasy.
  /MZ/
 • 23.03.2018
  23 marca w chojnickim Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 odbyły się dwie imprezy jednocześnie. Dzień Nowych Technologii i Drzwi Otwarte Szkoły to doskonała okazja dla tegorocznych absolwentów gimnazjów, aby poznać jedną ze szkół i zorientować się w ofercie wielu pracodawców, którzy zdecydowali się zaprezentować podczas tego wydarzenia. Korzystając z zaproszenia dyrekcji ZSP nr 2 udaliśmy się także do zakładów Meblik, aby trzecioklasiści przyjrzeli się z bliska jak wygląda praca przy produkcji nowoczesnych mebli.
  /JR/
 • 23.03.2018
  Jak co roku uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie „Eko-Bal”, który odbył się w Pawłowie 23 marca br. Uczniowie z Koła teatralnego: Daria Adamczyk, Natalia Ziemska, Sabina Ignakowska, Julia Konkolewska, Aleksandra Knyba i Kacper Grzonkowski zaprezentowali przedstawienie pt. „Żyj z przyrodą w zgodzie”. Rywalizacja była spora, a przeciwnicy stawiali wysoko poprzeczkę, jednakże udało się nam zdobyć II miejsce. Otrzymaliśmy piękne nagrody, które zostały ufundowane przez Gminny Zespół Oświaty w Chojnicach, Park Narodowy „Bory Tucholskie”, Zaborski Park Krajobrazowy oraz Nadleśnictwo Rytel. Za rok również planujemy swój udział.
  /BD/
 • 22.03.2018
  22 marca 2018 roku odbył się powiatowy etap Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej-to już XXXV edycja. Konkurs ma od lat na celu popularyzowanie polskiej literatury pięknej, kształtowanie wrażliwości na piękno języka i mowy ojczystej, stwarzanie okazji do pracy nad kulturą mowy oraz sztuki interpretacji. Uczestnicy przygotowywali teksty poetyckie, pisane prozą i poezję śpiewaną. Naszą szkołę reprezentowały uczennice z klasy III a - Dominka Lella i Zuzanna Maksimczyk pod opieką Ewy Rudnik.
  /ER/
 • 21.03.2018

  W dniach 19-21 marca w Szkole Podstawowej im.Marii Konopnickiej w Ostrowitem odbyły się rekolekcje wielkopostne.
  W budynku szkolnym w Ostrowitem spotykali się nasi najmłodsi uczniowie. Rekolekcjom przewodził Werbista ojciec Franciszek Laka i ks. proboszcz Janusz Pawlak.
  Ojciec Franciszek pochodzi z Indonezji. Podczas spotkań opowiadał nam o Bożej miłości, skromnych warunkach życia na indonezyjskich wyspach, zwyczajach tam panujących, szkole i krajobrazie. Poruszył również temat dzieci ulicy, których w Indonezji jest bardzo dużo. Na każdej lekcji rekolekcyjnej dzieci uczyły się również piosenek w języku indonezyjskim.
  Bardzo cieszymy się z tegorocznych rekolekcji i z faktu, że mogliśmy gościć w naszej szkole tak wyjątkową osobę. Chwile spędzone z ojcem Franciszkiem z pewnością na długo pozostaną nam w pamięci.
  /KR/

 • "Przyroda wokół nas"

  21.03.2018
  Dnia 21 marca 2018r. uczennice III - ich klas gimnazjum Dominika Lella, Patrycja Stachowicz i Ksenia Ciurzyńska pod opieką pani Anety Golimowskiej – Kobus wzięły udział w X Powiatowym Konkursie pn. „Przyroda wokół nas” organizowanym przez Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie.
  Celem konkursu była popularyzacja idei ochrony przyrody i środowiska oraz aktywizowanie młodzieży do poznania różnorodności świata ożywionego i problematyki ekologicznej. Konkurs był trójetapowy. Pierwszy etap miał charakter testu zamkniętego i dotyczył ogólnych wiadomości z zakresu różnorodności świata przyrody i jego ochrony. Drugi etap sprawdził wiadomości naszych uczniów z zakresu rozpoznawania rodzimych gatunków drzew i krzewów oraz wybranych gatunków roślin, zwierząt oraz grzybów objętych ochroną prawną. Miał on formę pytań otwartych. Trzeci etap miał natomiast formę prezentacji multimedialnej, w której zawarte były pytania z zakresu wiedzy przyrodniczej oparte na ilustracjach i fotografiach. Z każdego etapu można było zdobyć kilkadziesiąt punktów, a maksymalnie z trzech etapów 101.
  Udział w konkursie był dla nas ogromnym przeżyciem, ponieważ mieliśmy możliwość poznania innych uczestników konkursu ze szkół powiatu chojnickiego, zwiedzenia przepięknych wystaw i całego nowego i nowoczesnego obiektu Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego, a przede wszystkim możliwość sprawdzenia swoich sił i wiedzy w potyczkach konkursowych. Była to już dziesiąta edycja konkursu, ale ostatnia organizowana w takiej formie. W przyszłym roku pracownicy Parku planują zupełnie nową formułę, również dla uczniów szkoły podstawowej, ale obiecali że nazwa konkursu się nie zmieni.
  Dominika Lella z klasy III A uplasowała się na 8 miejscu, a Ksenia Ciurzyńska i Patrycja Stachowicz z klasy III B znalazły się na dalszych miejscach zwycięzców, choć dziewczęta nie stanęły na podium to dostały dyplomy i nagrody oraz wróciły do szkoły pełne pozytywnych emocji.
  /AG-K/
strona: