Geograficznie:) Nowe Ostrowite Lichnowy Ogorzeliny Dąbrówka Cołdanki Nowy Dwór Sławęcin Melanowo Ostrowite Ciechocin

Skąd pochodzimy?

Nowe Ostrowite

Nowe Ostrowite - do 31.12.2009 Ostrowite ZR (Zakład Rolny) – wieś w Polsce położona w województwie pomorskim, w powiecie chojnickim, w gminie Chojnice. W latach 1975 - 1998 miejscowość położona była w województwie bydgoskim.

Ostrowite ZR do 13 kwietnia 1987 było częścią wsi Ostrowite, stanowiąc jego zachodnią część. Podziału Ostrowitego dokonano na wniosek mieszkańców, w większości pracowników wówczas PGR. Obecnie działa w miejscowości spółka, która przejęła majątek po Państwowym Gospodarstwie Rolnym i kontynuuje działalność związaną z produkcją i przetwórstwem rolnym, a także magazynowaniem zboża, dysponując w tym celu silosami. Ostrowite ZR ma inny charakter niż sąsiednie Ostrowite, m.in. posiada zabudowę wielorodzinną (bloki mieszkalne).

W miejscowości działa klub sportowy AGRA Ostrowite (juniorzy młodsi, juniorzy, seniorzy) i Ochotnicza Straż Pożarna.

W Nowym Ostrowitem znajduje się Świetlica Wiejska, której opiekunką jest p. Ewelina Niechwiadowicz. W świetlicy organizowane są zajęcia, m. in. plastyczne, sportowe, profilaktyczne oraz wycieczki i wyjazdy w bardzo ciekawe miejsca w naszych okolicach.

W Nowym Ostrowitem są cztery boiska, dwa do piłki nożnej,  jedno do siatkówki oraz jedno na placu zabaw do koszykówki. Młodzież w wolnym czasie ma możliwość gry w piłkę nożną, siatkówkę oraz w koszykówkę. Przy boisku znajduje się szatnia, z której każdy może korzystać, może wziąć piłki do siatkówki, piłki nożnej oraz siatki na bramki. Młodzież i dzieci w Nowym Ostrowitem bardzo rzadko się nudzą, często grają w piłkę, „bawią się w grupy”, lub w chowanego. Inną atrakcją dla dziewczyn i chłopaków z Nowego Ostrowitego jest asfalt, na którym mogą jeździć na rolkach czy rowerach.