Szkoła Podstawowa w Ostrowitem

Strona główna
 • II etap konkursu wiedzy o ZPK
  10.05.2018
  10 maja nasi uczniowie: Wiktoria Konkolewska, Kacper Gzonkowski i Mikołaj Warsinski reprezentowali naszą szkołę w drugim etapie konkursu z zakresu wiedzy o Zaborskim Parku Krajobrazowym.
  Konkurs miał niecodzienną formę - rozpoczął się wycieczką po malowniczych terenach ZPK, po czym uczniowie przystąpili do testu wiedzowego w siedzibie Parku. Na zakończenie organizatorzy zaproponowali uczestnikom poczęstunek pod gołym niebem. Kiełbaski z rusztu były wyśmienite po wędrówce i takim wysiłku intelektualnym. Dokonano także wręczenia nagród za udział w pierwszym etapie konkursu.
  Z niecierpliwością czekamy na ogłoszenie wyników kwalifikujących do trzeciego etapu konkursu, a naszym uczestnikom gratulujemy!
  /MZ, JR/
 • Uczniowie na planie filmowym
  09.05.2018
  Dnia 09.05.2018r. w odpowiedzi na otrzymane zaproszenie wybraliśmy się na interaktywne widowisko telewizyjne pt. "Szewczyk Dratewka na planie filmowym". Jak wiadomo, w studiu filmowym można zrealizować przeróżne opowieści. Okazało się, że tym razem opowieść ta będzie dotyczyła naszych dzieci, gdyż to one wcieliły się w role filmowych bohaterów.
  Podczas wspólnej zabawy poznaliśmy kilka tajników realizacji obrazu. Dowiedzieliśmy się także, że oprócz aktorów występujących na scenie, pracuje jeszcze ekipa filmowa ukryta za sceną.
  Prócz świetnej zabawy przekonaliśmy się również, że w życiu warto być dobrym i uczynnym człowiekiem - i takim był właśnie nasz główny bohater spektaklu - Szewczyk Dratewka.
  Z niecierpliwością oczekujemy na zmontowany film, gdzie bohaterami będą nasi uczniowie.
  /KR/
 • Apel z okazji 3 Maja
  07.05.2018
  Uczniowie klas V, VI, i VII przygotowali apel związany ze świętem Konstytucji 3 Maja. Ciężko pracowali pod kierunkiem pani Lucyny Kotlarek - Synak wspieranej przez panie Sabinę Baczyńską i Marię Ziemińską. Uczniowie recytowali, śpiewali i tańczyli. Zapraszamy na film na Facebooku.
  /JR/
 • Dzień Ziemi i Dzień Barw Narodowych
  27.04.2018
  27 kwietnia w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Ziemi i Dzień Barw Narodowych. Wszyscy uczniowie naszej szkoły udali się do Świetlicy Wiejskiej w Ciechocinie. Klasa II w krótkiej scence przedstawiła ekologiczne zachowania i przypomniała nam, że Ziemia jest naszym wspólnym dobrem i trzeba o nią dbać. Aby uczcić urodziny Ziemi, wzięliśmy worki i poszliśmy nad jezioro zbierać śmieci. Z ochotą wzięliśmy udział w konkursie plastycznym, rysowaliśmy kolorową kredą na asfalcie. Wyszły prawdziwe arcydzieła.
  Nie zapomnieliśmy również, że zbliża się ważna data dla każdego Polaka, dzień 2 MAJA obchodzony jako Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste. Umalowane twarze, przypięte kotyliony, chorągiewki w ręku przypominały nam, że jesteśmy Polakami.
  Pani Violetta R. ( opiekunka świetlicy )przygotowała wspaniałe konkursy. Dzieci bawiły się wyśmienicie.
  Zwieńczeniem tego pracowitego dnia była pizza upieczona przez panie wolontariuszki udzielające się w świetlicy. Była pyszna !!!!!
  Dziękujemy sponsorowi firmie SPOMLEK z Chojnic za ser, pani Grażynce B. za przepyszną drożdżówkę, pani dyrektor za cukierki, pani Violetcie za serdeczne przyjęcie i oczywiście paniom kucharkom, bez których nie byłoby tego wspaniałego poczęstunku.
  Do zobaczenia za rok!
  /MD/
 • Musicalowy wyjazd
  27.04.2018
  27 kwietnia najstarsi uczniowie naszej szkoły pod opieką p. Natalii Cupy, p. Lucyny Kotlarek - Synak, p. Anny Gorzynskiej i p. Jacka Rozmarynowskiego wzięli udział w spektaklu musicalowym "Wiktoria" w hali Parku Wodnego w Chojnicach. Spektakl opowiadał historię bardzo nietypowej miłości między człowiekiem, a robotem. Przeciwieństwa ze strony ludzi, brak akceptacji i tragedia nie pozwalały temu uczuciu rozkwitnąć, jednak miłość przezwycięża wszystko. Z takim przesłaniem rozpoczęliśmy majowe mini wakacje.
  /JR/
 • Koncert patriotyczny
  26.04.2018
  26 kwietnia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w koncercie patriotycznym pt. "Z biegiem Wisły" zorganizowanym z okazji stulecia odzyskania niepodległości. Artyści wykonali tradycyjne utwory ludowe i klasyczne pochodzące z krain leżących w dorzeczu Wisły. Codziennie atakowani współczesną muzyką rozrywkową z przyjemnością wysłuchaliśmy nieco innej muzyki.
  /JR/
 • U strażaków
  26.04.2018
  Dnia 26 kwietnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły, klas I-III udali się z wizytą do Powiatowej Straży Pożarnej w Chojnicach. Celem wycieczki było poznanie specyfiki zawodu strażaka i pogłębienie wiedzy z zakresu edukacji przeciwpożarowej. Strażacy zaprezentowali sprzęt, jakim dysponuje jednostka, a uczniowie mieli okazję osobiście trzymać go w ręce. Wielką frajdą było oglądanie pomieszczeń, które znajdują się w budynku oraz wnętrze samochodu strażackiego. W formie pogadanki i prezentacji uczniowie zapoznali się z zadaniami realizowanymi przez straż pożarną, sposobami alarmowania oraz zachowania się w przypadku zagrożenia. Wszyscy z zaciekawieniem wysłuchali opowieści o akcjach ratowniczo-gaśniczych.
  /WG/
 • Gminny Konkurs Ekologiczny
  25.04.2018
  Dnia 25.04.2018r. uczniowie klasy V w składzie Wiktoria Konkolewska, Mikołaj Warsinski, Weronika Włódzik uczestniczyli w XXIV Gminnym Konkursie Ekologicznym w Charzykowach. Do konkursu przygotowywali się wspólnie z nauczycielem przyrody - panią Marią Ziemińską.Tegoroczny konkurs pod hasłem "Bory Tucholskie skarbnicą bioróżnorodności regionu" polegał na wykazaniu się przez uczniów nie tylko wiedzą przyrodniczo-ekologiczną , ale także zdolnościami plastycznymi. Uczniowie rozwiązywali testy dotyczące wiedzy o Parku Narodowym "Bory Tucholskie", Zaborskim Parku Krajobrazowym, musieli również wykazać się znajomością gatunków drzew - ich rozpoznawaniem; na koniec w 5-cio minutowej prezentacji omówić wykonaną pracę plastyczną związaną tematycznie z tegorocznym hasłem. Poszło im świetnie!. Zajęli I miejsce w konkursie. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
  /MZ/
 • Technikum w Gimnazjum
  24.04.2018
  24 kwietnia zawitali do nas goście z Technikum nr 2 w Chojnicach, wśród których odnaleźliśmy naszą absolwentkę, a także jednego z naszych dawnych nauczycieli. Goście opowiedzieli o codzienności w T2, a także przybliżyli ofertę edukacyjną na następny rok szkolny. Bardzo cenimy takie wizyty w ramach doradztwa zawodowego.
  /JR/
 • BRD - Szkoły Podstawowe
  24.04.2018
  Dnia 24.04.2018r. uczniowie klasy VI w czteroosobowym składzie reprezentowali naszą szkołę w Gminnym Turnieju BRD. Polegał on na rozwiązywaniu testów związanych z przepisami w ruchu drogowym, udzielaniu pierwszej pomocy przedmedycznej, ale najtrudniejszym etapem było pokonanie wyznaczonego toru przeszkód- jazda rowerem. Na 10 szkół z terenu naszej gminy nasi uczniowie zajęli VI miejsce. Gratulujemy i trzymamy kciuki na przyszły rok.
  /MZ/
 • BRD - Gimnazja
  23.04.2018

  W Szkole Podstawowej w Silnie 23.04.2018 r. odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów z gimnazjum. Celem turnieju było podnoszenie wiedzy ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz kształtowanie wśród dzieci bezpiecznych i kulturalnych zachowań na drodze. Uczestnicy musieli wykazać się znajomością przepisów ruchu drogowego rozwiązując testy jednokrotnego wyboru. Swoje umiejętności jazdy na rowerze, pokazali pokonując przygotowany tor przeszkód. Uczestnicy musieli sobie również poradzić z zadaniami z zakresu udzielania pierwszej pomocy.
  Uczniowie, którzy reprezentowali Szkołę Podstawową w Ostrowitem: Gabriela Grugel, Bartosz Kowalewski oraz Oskar Knyba. Zajęli piąte miejsce. GRATULUJEMY
  Na zakończenie turnieju dyrektor szkoły pogratulował sukcesów, wręczył dyplomy i nagrody.
  /DZ/

 • Powiatowy Konkurs Ekologiczny "Świadomy Konsument Europy"
  23.04.2018

  Dnia 23.04 2018r. (poniedziałek) w Szkole Podstawowej nr 7 w Chojnicach odbył się XI Powiatowy Konkurs Ekologiczny „Świadomy Konsument Europy”. Uczniowie z klas II A gimnazjum: Kacper Chróstowski, Jakub Erbetowski, Maksymilian Kowalski pod opieką pani Anety Golimowskiej-Kobus wzięli udział w konkursie. Zmagania z drużynami ze szkół powiatu były bardzo emocjonujące i ciekawe. Konkurs był podzielony jak zawsze na 3 etapy. W pierwszej kolejności uczniowie indywidualnie rozwiązywali test z wiedzy o Eko – znakach, a wyniki liczone były drużynowo, w drugim etapie w formie zabawy już drużynowo uczniowie odgadywali Eko – znaki z całej Europy. Wśród konkurencji były memory, puzzle, pary i domino – gdzie naszym uczniom poszło całkiem nieźle i wykazali się refleksem, spostrzegawczością, dobrą pamięcią i oczywiście wiedzą. Trzeci i ostatni etap składał się z prezentacji multimedialnej pt. „Eko-znaki w naszej szkole”, którą uczniowie musieli przygotować do końca marca. Została ona oceniona przez jury już wcześniej, natomiast formę prezentacji oceniono na miejscu. I tutaj nasza drużyna zaskoczyła rywali i jury, a za nowatorskie i ciekawe ujęcie tematu dostali sporo punktów. Maks, Kuba i Kacper zachwycili jury prezentacją Eko-znaków w formie autorskiejscenki, gdzie przybysz z przeszłości – Arystoteles i przybysz z przyszłości zachwycali się stosowaniem przez ówczesne społeczeństwo Eko - znakami. W klasyfikacji generalnej zajęliśmy VII miejsce, tuż za Szkołami z Łęga, Czerska, Brus i Chojnic. Był to dla nas ogromny sukces ponieważ zajęliśmy II miejsce spośród szkół gminy Chojnice. Serdecznie Gratulujemy!!!
  /AG-K/

 • Dzień Ziemi
  23.04.2018
  Ważny to dzień, z tym zgodzą się chyba wszyscy. Ważne jest także, aby co jakiś czas przypominać sobie wzajemnie o tym, że planeta, na której żyjemy, ma swoje lata i należy o nią dbać. Tym razem tego zadania podjęli się nasi uczniowie pod czujnym okiem pani Marii Ziemińskiej. Zaprosili nas do bajkowego lasu i przekazali nam ważne przesłanie.
  /JR/
 • Egzaminy gimnazjalne
  18.04.2018
  Rozpoczął się dzisiaj egzaminacyjny maraton. Trzecioklasiści jako jedyni uczniowie pojawili się dzisiaj w szkole z bojowymi nastrojami, aby zmagać się z tajnikami historii i wosu i wykazać się znajomością języka ojczystego. Jutro przedmioty przyrodnicze i matematyka, a w piątek język angielski lub niemiecki. Po minach widać, że nie taki diabeł znowu straszny... Powodzenia, gimnazjaliści!
  /JR/
 • Sportowy kwiecień
  16.04.2018
  Bardzo dużo działo się w naszej szkole w kwietniu, jeśli chodzi o sport. Nasi sportowcy wyjeżdżali zdobywać trofea, ale też gościliśmy gminnych sportowców u nas. Pojawiły się nowe dyplomy i puchary, a nasi zawodnicy po raz kolejny pokazali światu jak się biega i gra po naszemu.
  11 kwietnia
  W Kłodawie odbyły się Powiatowe Biegi, naszą szkołę reprezentowali: Wiktoria Konkolewska z kl. V, Oskar Knyba z kl. IIa i Martyna Kujaszewska z kl. IIIb. Martyna i Oskar zajęli III miejsca, co oznacza, że zakwalifikowali się na biegi wojewódzkie.
  12 kwietnia
  Chłopcy wzięli udział w Gminnych Zawodach Piłki Nożnej w Pawłowie. Nasza drużyna w składzie: J. Makarewicz, K. Grzonkowski, J. Adamczyk, M. Drogosz, M. Warsinski, B. Bosiacki, P. Ignakowski, M. Kuczkowski zajęła III miejsce
  Dziewczęta natomiast uczestniczyły w Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Siatkówce w SP nr 7 w Chojnicach. Drużyna w składzie: M. Kujaszewska, J. Kiedrowicz, N. Rynka, G. Grugel, K. Czapiewska, S. Łukaszewska, K. Wincenciak, M. Prądzińska, K. Drewek uplasowała się na IV miejscu.
  13 kwietnia
  Na naszym boisku odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Piłkę Nożną. Reprezentacja dziewcząt w składzie: M. Kujaszewska, J. Kiedrowicz, N. Rynka, G. Grugel, K. Czapiewska, S. Łukaszewska, K. Wincenciak, M. Prądzińska, K. Drewek, S. Ignakowska, R. Szulc zajęła III miejsce, a chłopcy w składzie: D. Modrzejewski, N. Zientara, D. Lemańczyk, Sz. Nyks, B. Pacek, F. Rynka, K. Pawlak, M. Morawski, O. Knyba, M. Kowalski, K. Stefaniak zdobyli I miejsce i awansowali na etap powiatowy.
  16 kwietnia
  Wojewódzkie Indywidualne Biegi Przełajowe w Gdyni
  Martyna Kujaszewska zajęła 59 miejsce na 120 uczestników, a Oskar Knyba był 77 na 138 osób.
  Naszymi zawodnikami opiekowali się pani Natalia Cupa i pan Dariusz Nowaczyk.
  /NC, JR/
 • Wiosenne porządki
  16.04.2018

  Nadszedł czas na wiosenne porządki, ale nie tylko w domu...
  Najmłodsi uczniowie naszej szkoły również zabrali się do pracy. Prócz segregowania zabawek, książek i kredek nie zabrakło również troski o nasz kącik przyrody. Zdecydowaliśmy wspólnie z dziećmi go nieco ożywić sadząc i siejąc przyniesione przez dzieci nasiona i cebulki. Teraz nadszedł czas na obserwację.
  /KR/

 • Koncert "Z biegiem Wisły"
  16.04.2018
  W związku z Rokiem Niepodległości Rada Rodziców zaprasza wszystkich uczniów na koncert w dniu 26 kwietnia 2018r.:
  - w szkole w Sławęcinie o godz. 11.00
  - w szkole w Ostrowitem o godz. 12.10
  Bilety są opłacone przez Radę Rodziców.
 • Igrzyska w Piłce Nożnej

  Igrzyska w Piłce Nożnej
  13.04.2018
  W piątek 13-go w sekretariacie szkoły w Sławęcinie pojawili się młodzi mistrzowie piłki z dyplomem i pucharem. Przyszli pochwalić się dyrekcji zajęciem III miejsca w Igrzyskach Dzieci w Mini Piłce Nożnej Chłopców. Nie obyło się bez gratulacji i wspólnego zdjęcia z panią dyrektor Barbarą Markowską.
  /JR/
 • Świat Mai
  12.04.2018
  W czwartek 12 kwietnia dzieci z naszej szkoły radośnie spędziły przedpołudnie w sali zabaw "Świat Mai" w Chojnicach. W przeddzień wycieczki przedszkolaki zostały zapoznane z zasadami zachowania się podczas pobytu w centrum zabaw i przestrzegania ich, aby zapewnić sobie i innym bezpieczeństwo. W sali czekało na nas mnóstwo atrakcji, m.in. wysokie zjeżdżalnie, tory przeszkód, baseny z kulkami czy trampolina.
  Zmęczeni i bardzo zadowoleni ze wspaniałej zabawy wróciliśmy do szkoły.
  /KR/
 • Apel
  12.04.2018
  Wczoraj na długiej przerwie zebraliśmy się wszyscy na holu, gdyż nazbierało się trochę informacji do przekazania. Przede wszystkim należało się pochwalić - wręczone zostały nagrody za zdobycie miejsc w konkursach sportowych i językowym. Martyna Kujaszewska i Oskar Knyba zakwalifikowali się do wojewódzkiego etapu zawodów biegowych. Gratulujemy!
  /JR/
strona: